2011 m. spalio 14 d., penktadienis

Neapolio mieste nėra Neapolio Mastifų


Kad ir kaip bebūtų keista, praleidus keletą mėnesių Neapolyje, sutikau tik vieną Neapolio Mastifą.
Senovės Romėnų laikais šie šunys kaudavosi su liūtais ar gladiatoriais, tačiau šiandien gimtąjame mieste veislės gerbėjų neliko.

Pietiniame Italijojes regione Kampanijoje, Neapolio Mastifai gyvavo daugiau nei 2000 metų, tačiau kaip veislė buvo pripažinta tik 1946 metais, o standartas aprašytas1949 metais.
Po antrojo Pasaulinio Karo, tapytojas Piero Scanziani keliavo po Pietinę Italiją, ieškodamas darbinių Neapolio Mastifų, tada jų išvaizda buvo kiek kitokia nei šiandieninio "neapoliečio". Selekcijos ir veisimo eigoje iš labiau sportiško kūno sudėjimo pirmtakų, Neapolio Mastifai įgavo daug stambesnį ir labiau apdribusį įvaizdį.




Neapolio Mastifas yra rimtas ir begalo stiprus šuo. Stačiakampio formą primenantis masyvus šio šuns kūnas pasižymi kabančiomis raukšlėmis ir klostėmis ant galvos, taip pat dideliu pagurkliu. Plati ir plokščia galva yra labai didelė palyginus su visu kūnu. Snukis lygus 1/3 visos galvos ilgiui. Nosis didelė, su plačiomis šnervėmis, spalva sutampanti su kailiu. Dantų sąkanda žirklinė, tiesi ar su nedideliu perkandimu.Giliai įstatytos akys yra beveik uždengtos viršutinių vokų, kurie slepia gintaro ar rudos spalvos akis, pirklausomai nuo kailio spalvos. Įdomu tai, kad maži šuniukai būna su mėlynomis akimis, kurios laikui begant pasikeičia.
Ausys yra kupiruojamos arba paliekamos natūralios. Uodega yra laikoma tiesiai pakelta į viršų ir su užlinkiu ant nugaros. Taip pat gali būti kupiuruojama. Tiesus trumpas ir tankus kailis gali būti mėlynos, pilkos, juodos, šokolado, raudonmedžio ar gelsvai rudos spalvos, galimos baltos žymės ant krūtinės ar letenų.


Patino ūgis ties ketera: 65-75 cm
Patelės ūgis ties ketera: 60-70
Vidutinis svoris: 74 kg


Ši veislė atrodo kiek bauginant, bet iš tikrųjų, tai meilūs, taikūs, ramūs ir mylintys šunys. Jie mėgaujasi būdami šeimos ir draugų apsuptyje. Mielai atlieka šeimininko duotas komandas. Loja tik esant būtinybei.
Tačiau tai nėra veislė, skirta kiekvienam šunų mylėtojui, ypač pradedančiajam. Šios veislės šuniui reikalingas dominuojantis šeimininkas, kuris suprastų kaip ir sugebėtų kontroliuoti Neapolio Mastifą. Silpno šeimininko jis paprasčiausiai neklausys.
Šios veislės šunys turi labai stiprų sargybinio šuns instinktą, todėl papildomas apsaugos pamokos nėra būtinos. Neapoliečiai taip pat yra labai pakantūs skausmui.


Juodos spalvos mastifas

Šokoladinės spalvos mastifas

Gelsvai rudos spalvos mastifas

2011 m. sausio 9 d., sekmadienis

Dalykai, kuriuos būtina žinoti prieš perkant šuniuką

Nusprendėte, kad pagaliau atėjo laikas nusipirkti LAIMĘ - šuniuką.
"Tas, kas sakė, kad laimės negalima nusipirkti - niekada neturėjo šuns"

Tikriausiai jau net esate nusprendę kokios veislės jis ar ji turėtų būti, gal dar svarstote tarp keletos labiausiai mėgstamų. Ir jeigu jau pradėjote ieškoti, manau susidūrėte su daugybe skelbimų, pasiūlymų įsigyti šuniuką. Ir susidūrėte su šiais klausimais:
Pirkti su kilmės dokumentais, ar be jų? Ir koks skirtumas tarp jų?
Ar šuniukas turi būti skiepytas?
Ką pasirinkti - kalytę ar patinėlį?
Kuo skiriasi šuniukas namams ar parodoms, veisimui?


Klausimų tikrai kyla nemažai, bet ar į juos sąžiningai galės atsakyti pardavėjas ir suteikti visą informaciją, kuri yra svarbi perkant šuniuką? Tikrai ne visi, nes neretas yra suinteresuotas kuo greičiau parduoti ir net nelabai rūpi kam parduoti - ar šios veislės šuo tiks Jums.
Labai noriu pasidžiaugti, kad kuo toliau, tuo tokių žmonių vis mažiau ir jie nuoširdžiai rūpinasi kur pateks jų mažylis ir kaip jis gyvens.

Yra keletas dalykų, kuriuos būtina sužinoti perkant šuniuką:
  • šuniukui privalo būti valomi vidaus parazitai
Dažniausiai ši procedūra yra atliekama jau trijų savaičių šuniukui suduodant specialių medikamentų, po dešimties dienų procedūrą privalu pakartoti. Visi šuniukai turi vidaus parazitų, neatsižvelgiant į tai kaip švariai buvo jie laikomi, ir kaip buvo prižiūrima jų mama.
  •  šuniukas privalo būti skiepytas
Jau nuo penkių savaičių šuniukai gali būti skiepijami, nors pirmąjį kartą gali būti vakcinuojamas ir dviejų mėnesių. Tai priklauso nuo veisėjo ir veterinaro nuožiūros. Bet būtina, kad šuniukas būtų paskiepytas nuo įvairių virusinių ligų dviejų mėnesių. Tai stipriai sumažina virusinių susirgimų tikimybę. Skiepai turi būti pažymėti skiepų knygutėje. Net jei šuniukas yra mišrūnas - jis privalo būti skiepytas, ir tikrai netiesa, kad mišrūnai yra stipresti, todėl jų nereikia skiepyti.
  • jei šuniukas yra su kilmės dokumentais, jis privalo būti identifikuotas tatuiruote arba mikroschema
Visi šuniukai, kurie yra su kilmės dokumentais yra identifikuojami. Lietuvoje dar populiarios tatuiruotės, kurios yra dedamos arba į vidinę šlaunies pusę, arba į ausį. Vis populiarėja mikroschemos, kurios jau nuo 2012 metų bus privalomos. Šuniukai dažniausiai yra identifikuojami sulaukę dviejų mėnesių. Žymos apie identifikavimą yra paliekamos kilmės dokumente ir gyvūnėlio pase (skiepų knygutėje).
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...